ciepłe okno drewniane z termookapnikiem
Bez kategorii

profil okienny drewniany ECOPASSIV


 • Okna drewniane o profilu ECOPASSIV stanowią idealne rozwiązanie dla inwestycji energooszczędnych. Dzięki grubszemu profilowi ramy okna możliwe jest zastosowanie „cieplejszych” pakietów szybowych i uzyskanie lepszych parametrów cieplnych dla całego okna.
 • Okna wykonane są z kantówki czterowarstwowej z wierzchnimi warstwami łączonymi na mikrowczepy lub z klejonki o powierzchniach litych z drewna sosnowego, meranti lub dębu,
 • Posiadają aluminiowe okapniki na ramie i skrzydle okna,
 • Wyposażone są w 3 uszczelki w standardzie,
 • Profil 80 Premium (standard) – pakiet 3 szybowy 4/16/4/16/4, Ug = 0,6, dźwiękoszczelność= 32dB, ciepła ramka,
 • Profil 92 Deluxe, (standard) – pakiet 3 szybowy 4/18/4/18/4, Ug = 0,5, dźwiękoszczelność= 31dB, ciepła ramka,
 • maksymalnie możliwy pakiet szybowy:
  dla Profilu 80: 36-44mm
  dla Profilu 92: 48-56mm
profil okna drewnianego 68 Komfort
Bez kategorii

profil okienny drewniany 68 KOMFORT

Okna drewniane o grubości profilu 68 mm z lekko zaokrąglonymi krawędziami to najpopularniejszy wybór. Stanowią połączenie najlepszego stylu z wysoką trwałością.

Okna, do produkcji których użyto kantówki klejonej trójwarstwowej z wierzchnimi warstwami łączonymi na mikrowczepy lub klejonki o powierzchniach litych z drewna sosnowego, meranti lub dębu.

Charakteryzują się klasyczną formą oraz bogatym wyposażeniem.
W standardzie: 2 uszczelki firmy Schlegel oraz ciepła ramka międzyszybowa.
Pakiety dwuszybowy- 24mm- 4/16/4 Ug=1,1,  dzwiękoszczelność= 31dB
Pakiet trzyszybowy- 32mm-  4Ultra/10Ar/4/10Ar/4Ultra Ug= 0,8

Bez kategorii

CIEPŁY MONTAŻ OKIEN na konsolach

Trójwarstwowy montaż okien ( zwany także ciepłym) w strefie docieplenia na konsolach wykonuje się aby wyeliminować straty ciepła.  W tym celu stosuje się system konsoli kątowych, nośnych mocowanych do muru wokół okna. Pojedyncza konsola składa się z płaskownika w kształcie litery L przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich kołków do montażu konsol.  Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okiennego. Konsole to elementy umożliwiające osadzenie okna na optymalnej głębokości w izolacji termicznej oraz zapewniające możliwość regulacji stolarki pod kątem uzyskania pionów i poziomów. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych, konstrukcji wspornikowych. Wysunięcie okna na właściwą odległość zapewnia szczelność całości i prawidłowe ustawienie okna. Po zamontowaniu okna do konsoli, od wewnątrz budynku przyklejana jest folia paroizolacyjnaSzczelina dylatacyjna pomiędzy murem a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień i usztywnienia okien. Następnie od zewnątrz montowane są specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU. Na koniec od zewnątrz zakładana jest  folia wodoodporna – paroprzepuszczalna, która osłania także kształtki styropianowe.
Montujemy na konsolach marki Knelsen.
Montaż okien na konsolach jest droższy od montażu tradycyjnego, ale w bardzo dużym stopniu zmniejsza utratę ciepła z pomieszczenia wokół okna.
Nowoczesne okna są coraz cieplejsze. Energooszczędne mają współczynnik  poniżej 0,95 W/m²K a nawet do 0,59 W/m²K . Ich profile mają ciepłe wkładki, szyby zespolone, najczęściej potrójne wypełnione argonem lub kryptonem a do tego ciepłe ramki międzyszybowe. Cóż jeśli takie okna zostaną zamontowane w sposób tradycyjny w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek termiczny, który zniweczy całą inwestycję.
Dlatego  dobre okna warto zamontować w najlepszy sposób.