Blog

Okna dopasowane do potrzeb

Oferta stolarki okiennej na rynku jest szeroka i zróżnicowana. Elementem decydującym jest obecnie współczynnik przenikania ciepła. Równie ważne są: materiał z którego wykonano okna, kształt i budowa profilu okiennego, kolor i cena.

(więcej…)
bardzo ciepłe drewniane drzwi Porty do budynku
Blog

Parametry cieplne drzwi wejściowych

Budownictwo energooszczędne, które zdominowało rynek stawia także na dobre parametry cieplne drzwi. Energooszczędne drzwi w połączeniu z ciepłymi oknami, dobrą izolacją fundamentów, ścian i dachu zapewniają ciepło budynku.
Ciepłe drzwi to…

(więcej…)
wejściowe drzwi do domu z drewna z poziomymi przeszkleniami
Blog

Wiosenna konserwacja drzwi zewnętrznych

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynamy porządki. Zajmujemy się ogrodem, trzepiemy dywany, myjemy okna… Ale bywa, że w tym ferworze prac zapominamy o jednej ważnej rzeczy. Drzwi zewnętrzne przez całą zimę narażone były na trudne warunki atmosferyczne – warto poświęcić trochę czasu zatroszczeniu się o to, by także one na wiosnę prezentowały się świetnie.

Zewnętrzne drzwi wejściowe przez całą zimę przechodzą ciężki okres. Trudne warunki pogodowe – śnieg, mróz, wiatr czy deszcz – wpływają niekorzystnie nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na działanie. Wiosenne mycie oraz konserwacja, niezależnie czy są to zewnętrzne drzwi na wymiar czy drzwi o wymiarach standardowych, poprawi ich stan i pozytywnie wpłynie na trwałość.

Jak przygotować się do konserwacji drzwi?

(więcej…)
Blog

Najważniejsze drzwi w budynku – wizytówka domu

Drzwi wejściowe to najważniejsze drzwi każdego budynku. Dobrze, aby były solidne, ciepłe, bezpieczne, wygodne, praktyczne i ładne, a przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne. Przy obecnej technologii produkcji drzwi wszystkie te aspekty można uzyskać choć w różnym zakresie cenowym i jakościowym. Przede wszystkim ważne są parametry techniczne ( materiał wykonawczy, izolacyjność termiczna, atesty, zamki, wyposażenie dodatkowe). Kolorystyka i wzornictwo nie stanowią większego problemu.

(więcej…)
Blog

Jak wybrać odpowiednie okna do domu?

Stawiając swój wymarzony dom prędzej czy później staniemy przed koniecznością zrobienia prac wykończeniowych, których elementem jest wybór właściwych okien. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien, wykonanych z rozmaitych materiałów, które będą dla nas najlepszym wyborem?

(więcej…)
okna na wymiar Sopot
Blog

Współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna

Współczynnik Uw to współczynnik dla całego okna, o którym decydują cechy profilu, pakietu szybowego, sposób osadzenia szyby w ramie oraz ich udział procentowy w konstrukcji.Współczynniki Ug szyby lub Uf ramy okiennej zawsze będą miały niższą wartość od współczynnika Uw co może wprowadzić kupującego w błąd. Od 2021 roku wymagania dotyczące okien będą jeszcze większe – współczynnik nie będzie mógł przekroczyć wartości 0,9 W/(m²•K). Należy także zwrócić uwagę na fachowy, w pełni profesjonalny montaż okien dostosowany do rodzaju okien i konstrukcji budynku. Nasze najlepsze okna posiadają wartość 0,73W/(m²•K).

drzwi antywłamaniowe Gdynia
Blog

Charakterystyka drzwi antywłamaniowych z atestem

Drzwi o stalowej konstrukcji skrzydła i ościeżnicy,

Ościeżnica o profilu zamkniętym z progiem,

Drzwi ocieplone i wyciszone niepalną wełną mineralną o grubości 50 mm,

W standardzie dwa zamki,

Zamek główny- atestowany w klasie 7, rozporowy blokujący w systemie bok, góra, dół, wielopunktowy na klucz piórowy,

Zamek dodatkowy na wkładkę, uruchamiany od zewnątrz kluczem, od wewnątrz gałką,

(więcej…)
osłony okienne trójmiasto
Blog

Jak odpowiednio wybrać osłony okienne?


Osłony okienne to nieodłączny element każdego okna. Z jednej strony każdy lubi przecież światło i chce, by we wnętrzu jego domu, mieszkania czy firmy było jasno, ale z drugiej strony zbyt wiele światła razi – przeszkadza w wykonywaniu wielu czynności i obowiązków. Osłony okienne nie tylko są funkcjonalnym elementem każdego wnętrza, ale też mogą dodać mu szyku. Odpowiedni design – a w tej chwili można celować w naprawdę wiele różnych produktów – potrafi często całkowicie odmienić całe wnętrze, czyniąc je przytulniejszym. Potrafi jednak także – niestety – odebrać mu nieco uroku, gdy osłony okienne zostaną dobrane niewłaściwie. Jak więc odpowiednio dobrać osłony okienne do konkretnego okna i wnętrza? Co jest do wyboru i co będzie dla kogo najodpowiedniejsze?

(więcej…)
stolarka aluminiowa Gdynia
Blog

Czym jest stolarka aluminiowa?


Stolarka aluminiowa to dość szerokie pojęcie, obejmujące większość elementów budowlanych wykonanych z aluminium. Choć najczęściej wymienia się w jej kontekście okna, drzwi oraz witryny, ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się również aluminiowe ścianki i przegrody przeciwpożarowe.

(więcej…)
drzwi akustyczne Gdynia
Blog

Cechy drzwi akustycznych do mieszkań, apartamentów, biur

Poziom hałasu dobry dla człowieka w ciągu dnia nie powinien przekraczać 40 dB. Poziom hałasu dochodzący z ulicy to 70 – 80dB. Przebywanie przy długotrwałym poziomie dźwięków w granicach 50 -70 dB powoduje zmęczenie i  rozdrażnienie.  Biorąc pod uwagę że hałas męczy i coraz częściej pracujemy w domach to kwestia dźwiękochłonnych drzwi jest kluczowa i to zarówno drzwi wejściowych jak i drzwi wewnętrznych.

(więcej…)