wewnętrzny parapet okienny
Blog

Nowoczesne parapety zewnętrzne i wewnętrzne

Nowoczesne parapety zewnętrzne czy też parapety wewnętrzne są wykonywane z trwałych materiałów. O wyborze parapetu powinien decydować nie tylko wygląd ale i funkcjonalność, a ta może być różnorodna. Nowoczesne parapety wewnętrzne nie tylko dopełniają kompletny montaż okna, osłaniają grzejniki czy też są miejscem dla kwiatów. Pełnią rolę pomocniczych blatów w kuchni, półek na książki lub w sypialni są miejscem na toaletkę. Wybór wśród parapetów jest dość duży. Ważne aby parapet zewnętrzny czy parapet wewnętrzny spełniał nasze oczekiwania.

Najpopularniejsze parapety wewnętrzne:
– parapety z konglomeratów,
– parapety kamienne ,
– parapety laminowane MDF,
– parapety lakierowane MDF,
– parapety drewniane,
– parapety z duromarmuru ( marmur sztuczny),

Najpopularniejsze parapety zewnętrzne:
– parapety stalowe,
– parapety aluminiowe,
– parapety klinkierowe- imitacja klinkieru,

Zamawiając u nas parapety, samodzielnie dokonujemy pomiarów, doradzamy, przywozimy i fachowo montujemy.

Dźwiękochłonne drzwi stalowe 43 dB
Blog

Cisza i spokój? Drzwi akustyczne!

Redukcja hałasu, szczególnie w mieszkaniach jest bardzo ważna. W obecnym trybie życia jesteśmy nieustannie narażeni na dźwięki z otoczenia. W pracy, na ulicy, czy w domu ciągła ekspozycja na hałas prowadzi do różnego typu schorzeń od nadmiernego zmęczenia i rozdrażnienia po obniżenie sprawności psychosomatycznej.

Wyciszenie odgłosów jest możliwe dzięki specjalnym drzwiom o wypełnieniu pochłaniającym dźwięki. Akustyczne drzwi posiadają idealnie dopasowane skrzydła do ościeżnicy oraz system bolców i zamków pozwalający na redukcję hałasu nawet o 43 dB*.
Drzwi dźwiękoszczelne sprawdzą się szczególnie w biurach, budynkach mieszkalnych czy pokojach dziecięcych.

*Organizm człowieka funkcjonuje sprawnie przy odgłosach wynoszących około 40 dB. Ponieważ hałas na ulicach oscyluje w zakresie 70-80 dB drzwi z naszej oferty pozwolą otrzymać optymalny poziom dźwięku dla sprawnego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia 🙂

Proponujemy akustyczne drzwi ekologiczne wykonane z drewna o wyciszeniu 42 dB.

Inną propozycją są stalowe drzwi dźwiękoszczelne z panelem akustycznym 43 dB.

Zapraszamy po szczegóły:
https://www.oknaidrzwigdynia.pl/drzwi-wejsciowe/drzwi-akustyczne/

drzwi do garderoby wykonane na wymiar
Blog

Drzwi do garderoby

Piękne stylowe drzwi do garderoby wykonane w całości z drewna dębowego. Grubość skrzydła drzwi – 43 mm. Ażurowa część drzwi została przygotowana z drewnianych lameli stałych. Dwuskrzydłowe drzwi ze zdjęcia powyżej zostały wykonane na wymiar.
Kolor drewna został dopasowany do koloru sąsiednich drzwi i mebli.
Drzwi wyposażone zostały w samodomykające zawiasy.
Drzwi do garderoby możemy przygotować prawie na każdy wymiar. Oferujemy także drzwi w innych kolorach drewnopodobnych i kolorach z palety RAL, może być inne ułożenie lameli.
Zapraszamy.

Piękne czarne industrialne drzwi Loft
Blog

Nowości Vostera. Drzwi loftowe.

Wnętrza w stylu loft mają wielu zwolenników. Charakteryzuje je przestronność, minimalizm i swoisty klimat przeniesiony z magazynów i hal fabrycznych. Taki urbanistyczny styl to duża przestrzeń, liczne i nietypowe przeszklenia, surowe ściany, widoczne materiały konstrukcyjne i instalacje. W loftowych wnętrzach wykorzystuje się cegłę, beton, metal i drewno. Jest to styl oryginalny i do tego stopnia modny, iż jego charakterystyczne cechy adoptowane są we współczesnych apartamentach i mieszkaniach.

Do industrialnych klimatów nawiązują drzwi LOFT- nowość firmy Voster.

Są to drzwi ramowe, bezprzylgowe i z dużymi przeszkleniami. Drzwi mają ramiaki z drewna iglastego o szerokości 12 cm. Drzwi wyposażone są w niewidoczne zawiasy i zamek magnetyczny. Duże szyby w drzwiach podzielone są naklejaną lub malowaną aplikacją. Szyby są hartowane i dostępne także w kolorze grafit.
Drzwi produkowane są obecnie w kolorach: czarny mat i dąb Bawaria bowiem industrialne wnętrze ma także swoje ulubione kolory.
Skrzydła drzwiowe są w szerokościach standardowych “70”, “80” i “90”.

(więcej…)
drzwi z ukrytymi zawiasami, drzwi w kolorze antracyt, wąska szybka pionowa
Blog

Nowości w drzwiach wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne możemy dopasować kolorystycznie i stylowo stosownie do swoich potrzeb i marzeń. Jest wiele wzorów, kolorów oklein, drzwi malowanych czy lakierowanych. Są przeróżne przeszklenia, szyby nie tylko przezroczyste, matowe, lustra ale także szyby w innych kolorach np. szyba czarna lub grafitowa. Dodatkowych elementem wyróżniającym drzwi są wstawki, intarsje, oryginalne płyciny, opaski, korony.

Poniżej prezentujemy nowe wzory producenta drzwi DRE:

Nowa kolekcja drzwi VETRO E


To Prosta, proporcjonalna forma drzwi w nowoczesnym ujęciu.
Piękne malowane drzwi ramowe, produkowane w wersji bezprzylgowej,
szyba laminowana o widocznej szerokości 5 cm.

(więcej…)
Blog

Okna dopasowane do potrzeb

Oferta stolarki okiennej na rynku jest szeroka i zróżnicowana. Elementem decydującym jest obecnie współczynnik przenikania ciepła. Równie ważne są: materiał z którego wykonano okna, kształt i budowa profilu okiennego, kolor i cena.

(więcej…)
bardzo ciepłe drewniane drzwi Porty do budynku
Blog

Parametry cieplne drzwi wejściowych

Budownictwo energooszczędne, które zdominowało rynek stawia także na dobre parametry cieplne drzwi. Energooszczędne drzwi w połączeniu z ciepłymi oknami, dobrą izolacją fundamentów, ścian i dachu zapewniają ciepło budynku.
Ciepłe drzwi to…

(więcej…)
wejściowe drzwi do domu z drewna z poziomymi przeszkleniami
Blog

Wiosenna konserwacja drzwi zewnętrznych

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynamy porządki. Zajmujemy się ogrodem, trzepiemy dywany, myjemy okna… Ale bywa, że w tym ferworze prac zapominamy o jednej ważnej rzeczy. Drzwi zewnętrzne przez całą zimę narażone były na trudne warunki atmosferyczne – warto poświęcić trochę czasu zatroszczeniu się o to, by także one na wiosnę prezentowały się świetnie.

Zewnętrzne drzwi wejściowe przez całą zimę przechodzą ciężki okres. Trudne warunki pogodowe – śnieg, mróz, wiatr czy deszcz – wpływają niekorzystnie nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na działanie. Wiosenne mycie oraz konserwacja, niezależnie czy są to zewnętrzne drzwi na wymiar czy drzwi o wymiarach standardowych, poprawi ich stan i pozytywnie wpłynie na trwałość.

Jak przygotować się do konserwacji drzwi?

(więcej…)
Blog

Najważniejsze drzwi w budynku – wizytówka domu

Drzwi wejściowe to najważniejsze drzwi każdego budynku. Dobrze, aby były solidne, ciepłe, bezpieczne, wygodne, praktyczne i ładne, a przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne. Przy obecnej technologii produkcji drzwi wszystkie te aspekty można uzyskać choć w różnym zakresie cenowym i jakościowym. Przede wszystkim ważne są parametry techniczne ( materiał wykonawczy, izolacyjność termiczna, atesty, zamki, wyposażenie dodatkowe). Kolorystyka i wzornictwo nie stanowią większego problemu.

(więcej…)
Blog

Jak wybrać odpowiednie okna do domu?

Stawiając swój wymarzony dom prędzej czy później staniemy przed koniecznością zrobienia prac wykończeniowych, których elementem jest wybór właściwych okien. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien, wykonanych z rozmaitych materiałów, które będą dla nas najlepszym wyborem?

(więcej…)