Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Ciepły montaż okien na konsolach

Ciepły montaż okien na konsolach

Ciepły montaż okien

Ciepły montaż okien na konsolach

Trójwarstwowy montaż okien ( zwany także ciepłym) w strefie docieplenia na konsolach wykonuje się, aby wyeliminować straty ciepła.  W tym celu stosuje się system konsoli kątowych, nośnych mocowanych do muru wokół okna.
Pojedyncza konsola składa się z płaskownika w kształcie litery L przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich kołków do montażu konsol.  Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okiennego. Konsole to elementy umożliwiające osadzenie okna na optymalnej głębokości w izolacji termicznej oraz zapewniające możliwość regulacji stolarki pod kątem uzyskania pionów i poziomów. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych, konstrukcji wspornikowych. Wysunięcie okna na właściwą odległość zapewnia szczelność całości i prawidłowe ustawienie okna. Po zamontowaniu okna do konsoli, od wewnątrz budynku przyklejana jest folia paroizolacyjnaSzczelina dylatacyjna pomiędzy murem a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień i usztywnień. Następnie od zewnątrz montowane są specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU. Na koniec od zewnątrz zakładana jest  folia wodoodporna – paroprzepuszczalna, która osłania także kształtki styropianowe. Montujemy na konsolach marki Knelsen.
Jest to bardzo energooszczędna metoda montażu okien w budynku mieszkalnym.
Montaż okien na konsolach jest droższy od montażu tradycyjnego, ale w bardzo dużym stopniu zmniejsza utratę ciepła z pomieszczeń. Nowoczesne okna są coraz cieplejsze. Energooszczędne mają współczynnik  poniżej 0,9 W/m²K a nawet do 0,73 W/m²K . Profile mają ciepłe wkładki, szyby zespolone, najczęściej potrójne, wypełnione argonem lub kryptonem, a do tego ciepłe ramki międzyszybowe. Jeśli takie okna zostaną zamontowane w sposób tradycyjny w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek termiczny, który zniweczy całą inwestycję.
Ze względu jednak na znaczący koszt takiego montażu ( koszt materiałów i pracy) jest to metoda rzadziej stosowana przy montażu okien. Ze względu na rosnące koszty ogrzewania budynków, szczególnie nowych budynków warta przeanalizowania i zastosowania. Metoda ta pozwala dużo bardziej szczelnie montować okna niż metoda montażu trójwarstwowego.
Dlatego dobre ciepłe okna warto zamontować w najlepszy sposób.