Drewniane na wymiar

Niepowtarzalne drzwi z drewna

Materiał, z którego wykonane są drzwi mają istotny wpływ na ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, zmiany temperatury oraz podatność na uszkodzenia a także na wygląd. Drzwi z drewna –  sosnowego, dębowego, bukowego czy szlachetnego mahoniu czy meranti to drzwi ekskluzywne, efektowne, wytrzymałe, i jedyne w swoim rodzaju.
Każde drzwi z drewna mogą być wykonywane na konkretne zamówienie i dokładny wymiar.


Wysoka jakość wykonania, dokładność oraz solidne konstrukcje sprawiają, że drzwi z naszej oferty cieszą się ogromną popularnością wśród osób ceniących sobie estetykę i funkcjonalność.
Drzwi mogą być wykonane jako tradycyjne przylgowe lub bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami. Ościeżnice przygotowywane są na wymiar w zależności od grubości muru.

Drewniane na wymiar

Nowoczesne drzwi drewniane na wymiar

Nowoczesna stylistyka, proste kształty, nietypowa kolorystka, oryginalne przeszklenia, szkło akrylowe to niektóre pomysły na ekskluzywne nowoczesne drzwi z drewna. Drzwi z pełnego drewna na wymiar pozwalają tworzyć produkt solidny a jednocześnie oryginalny i nietuzinkowy.
W drewnianych drzwiach przeszklonych często szkło licowane jest z powierzchnią skrzydła. Dzięki czemu uzyskujemy gładką powierzchnię.

Nowym rozwiązaniem są drzwi z pełnego drewna malowane i  lakierowane na wysoki połysk. Bardzo pięknie wyglądają jeśli do tego wykonane zostaną w systemie bezprzylgowym, z ukrytymi zawiasami.

Drewniane na wymiar

Przeszklone drzwi z drewna na wymiar

Drzwi wewnętrzne przeszklone pozwalają doświetlić przestrzeń. Czasem szyba zajmuje znaczną powierzchnię drzwi, czasem jest tylko wąską listwą. Ważna jest jakość zastosowanego przeszklenia.
Szyba w proponowanych drzwiach przeszklonych jest hartowana, w pełni bezpieczna o grubości 8 mm.
Drzwi które maja tak solidne szyby maja lepsze parametry wyciszenia.

Do wyboru szyba matowa, przeźroczysta, szkło z ornamentem, a w niektórych modelach szkło akrylowe.
Szyby w drzwiach przesuwnych dodają lekkości konstrukcji.

Drewniane na wymiar

Stylowe drzwi drewniane na wymiar

Klasyka kształtu, tradycyjna kolorystyka to często wytyczne dla stylowych drzwi wewnętrznych. Dotyczy to zarówno drzwi z przeszkleniem jak i drzwi pełnych. Takie drzwi odnajdują się we wnętrzach inspirowanych naturą, zabytkowych budynkach, mieszkaniach gdzie są “stare” meble.

Stylowe drzwi z drewna przygotowujemy na konkretny wymiar, stąd takie drzwi mogą być wyższe, jako jedno skrzydło lub dwuskrzydłowe, ościeżnice na szerokość muru, stylowe opaski, korony.
To także drzwi na wymiar wykonane w łuku, szprosy na szybie albo drzwi tzw”postarzane”

Drewniane na wymiar

Zabytkowe drzwi wewnętrzne, rekonstrukcje

Remontując stary dom, kamienicę warto pomyśleć o drzwiach, które pomogą zachować klimat tego miejsca. Są takie drzwi w wielu wiekowych budynkach które tworzą ten jedyny niepowtarzalny styl. Niestety czas zrobił swoje. A może tak zrobić replikę lub rekonstrukcję takich drzwi? Albo przygotować zupełnie nowe drzwi pasujące do stylu domu, stylizowanych pomieszczeń lub do starych mebli.
Wykonamy każde drzwi: czy to będą dwa skrzydła, czy jedno skrzydło, czy z przeszkleniem, czy pełne, bardzo wysokie, czy też z rzeźbiona ościeżnicą.

Zapraszamy- przygotowujemy projekty, dokładne pomiary. Zadbamy o detale i zapewniamy staranny montaż.