Drewniane na wymiar

Niepowtarzalne drzwi z drewna

Materiał, z którego wykonane są drzwi mają istotny wpływ na ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, zmiany temperatury oraz podatność na uszkodzenia, a także na wygląd. Drzwi z drewna –  sosnowego, dębowego, bukowego czy szlachetnego mahoniu lub meranti to drzwi ekskluzywne, efektowne, wytrzymałe, i jedyne w swoim rodzaju.
Każde drzwi z drewna mogą być wykonywane na konkretne zamówienie i dokładny wymiar.


Wysoka jakość wykonania, dokładność oraz solidne konstrukcje sprawiają, że drzwi z naszej oferty cieszą się ogromną popularnością wśród osób ceniących sobie estetykę i funkcjonalność.
Drzwi mogą być wykonane jako tradycyjne przylgowe lub bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami. Ościeżnice przygotowywane są na wymiar w zależności od grubości muru.

Drewniane na wymiar

Nowoczesne drzwi drewniane na wymiar

Nowoczesna stylistyka, proste kształty, nietypowa kolorystka, oryginalne przeszklenia, szkło akrylowe to niektóre pomysły na ekskluzywne nowoczesne drzwi z drewna. Drzwi z pełnego drewna na wymiar pozwalają tworzyć produkt solidny a jednocześnie oryginalny i nietuzinkowy.
W drewnianych drzwiach przeszklonych często szkło licowane jest z powierzchnią skrzydła. Dzięki czemu uzyskujemy gładką powierzchnię.

Nowym rozwiązaniem są drzwi z pełnego drewna malowane i  lakierowane na wysoki połysk. Bardzo pięknie wyglądają jeśli wykonane zostaną w systemie bezprzylgowym, z ukrytymi zawiasami.

Drewniane na wymiar

Przeszklone drzwi z drewna na wymiar

Drzwi wewnętrzne przeszklone pozwalają doświetlić przestrzeń. Czasem szyba zajmuje znaczną powierzchnię drzwi, czasem jest tylko wąską listwą. Ważna jest jakość zastosowanego przeszklenia.
Szyba w proponowanych drzwiach przeszklonych jest hartowana, w pełni bezpieczna, o grubości 8 mm.
Drzwi, które mają tak solidne szyby mają również lepsze parametry wyciszenia. Szyby w drzwiach przesuwnych dodają lekkości konstrukcji.

Do wyboru szyba:
– matowa,
– przeźroczysta,
– szkło z ornamentem,
– w niektórych modelach szkło akrylowe.

Drewniane na wymiar

Stylowe drzwi drewniane na wymiar

Klasyka kształtu, tradycyjna kolorystyka to często wytyczne dla stylowych drzwi wewnętrznych. Dotyczy to zarówno drzwi z przeszkleniem, jak i drzwi pełnych. Takie drzwi dobrze prezentują się we wnętrzach inspirowanych naturą, zabytkowych budynkach i mieszkaniach gdzie są antyczne meble.

Stylowe drzwi z drewna przygotowujemy na konkretny wymiar. Takie drzwi mogą być wyższe od standardowych, jako jedno lub dwuskrzydłowe. Ościeżnice można zamontować na szerokość muru, ze stylowymi opaskami i koronami.
Stylowe drzwi to także drzwi na wymiar wykonane w łuku, szprosy na szybie albo drzwi tzw “postarzane”.

Drewniane na wymiar

Zabytkowe drzwi wewnętrzne, rekonstrukcje

Remontując stary dom czy kamienicę warto pomyśleć o drzwiach, które pomogą zachować klimat miejsca. Takie drzwi są w wielu wiekowych budynkach i tworzą niepowtarzalny styl. Niestety niejednokrotnie czas zrobił swoje. W takim przypadku można wykonać replikę lub rekonstrukcję zabytkowych drzwi. Alternatywą mogą być zupełnie nowe drzwi pasujące do stylu domu, pomieszczeń lub mebli.
Wykonamy każde drzwi:
– jednoskrzydłowe,
– dwuskrzydłowe,
– wieloskrzydłowe (składane)
– z przeszkleniem,
– drzwi pełne,
– drzwi bardzo wysokie,
– z rzeźbioną ościeżnicą,

Zapraszamy – przygotowujemy projekty i dokładne pomiary.
Dbamy o detale i zapewniamy staranny montaż
.