Szklane na wymiar

Bezpieczne drzwi szklane na wymiar

Szklane drzwi są nie tylko bardzo dekoracyjne i nowoczesne, ale także wyjątkowo praktyczne. Szklane tafle nadają wnętrzom lekkości, przejrzystości i posiadają niezwykłe walory estetyczne. Drzwi szklane przepuszczają światło z innych pomieszczeń, co pomaga doświetlić ciemne wnętrze łazienki, schowka czy garderoby. Coraz częściej montuje się je jako drzwi łazienkowe bowiem szklane drzwi doskonale znoszą wysoką wilgotność. Jako przesuwne drzwi szklane zajmują mało miejsca, nie utrudniając komunikacji, co pozwala znacznie łatwiej rozplanować posiadaną przestrzeń.
Nasze drzwi ze szkła są całkowicie bezpieczne , wyposażone w okucia renomowanej firmy Dorma.

Proponujemy wzory z naszego katalogu, ale wykonujemy też indywidualne projekty. Na szybie mogą znaleźć się motywy geometryczne, motywy roślinne, krajobrazy, motywy industrialne (np. rozświetlone miasto),  logo firmowe a nawet zdjęcie przywołujące wspomnienia.
Przykładowe wzory drzwi całoszklanych:

Przygotowujemy drzwi szklane  na wymiar:
–  drzwi szklane otwierane – jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe
–  drzwi ze szkła przesuwne, naścienne i chowane w ścianie,
–  szklane drzwi wahadłowe,
Drzwi mogą być dopasowane do nietypowych otworów lub do ościeżnic czołowych polskich producentów drzwi ( Porta, Dre, Pol-skone). Wykonamy także ościeżnice drewniane regulowane z różnymi opaskami przygotowane do montażu szklanych drzwi.
Szklane drzwi mogą być osadzone w ścianie ale także można przegrodzić dużą przestrzeń szklaną ścianą i wówczas umieścić w niej drzwi. W ten sposób możemy dzielić powierzchnie zachowując wrażenie przestronności.
Nowym rozwiązaniem jest montaż tafli szklanej bezpośrednio do muru lub na ościeżnicy aluminiowej.

Szklane na wymiar

Rodzaje szkła w drzwiach szklanych

Szklane skrzydła z wzorami można wykonać na szkle:

 • przeźroczystym,
 • lodowym,
 • satinovo,
 • satinovo w kolorze brąz albo grafit.
  Ciekawym wyborem jest szkło lodowe, które łączy w sobie przepuszczalność światła z zachowaniem dużej intymności pomieszczeń.
  Szklane skrzydła bez wzorów dodatkowo można wykonać na szkle laminowanym ( dwie warstwy szkła przedzielone folią) lub na szkle “Przeźroczystym Diament” ( szkło extra białe pozbawione zielonego odcienia charakterystycznego dla zwykłego szkła przeźroczystego).
Szklane na wymiar

Szklane drzwi z nadrukiem Uv

Nowością są szklane skrzydła drzwi z nadrukiem UV. Nadruk wykonywany jest na szkle przeźroczystym i utwardzany promieniami UV. Nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Przy nadruku dwustronnym można  zamieścić dwa zupełnie odmienne zdjęcia na tych samych drzwiach. Warunek konieczny to bardzo dobrej jakości zdjęcia. Przykładowe skrzydła szklane z nadrukiem UV:
Szklane na wymiar

Przesuwne drzwi ze szkła

Drzwi szklane w systemie przesuwnym to bardzo atrakcyjna wizualnie i praktyczna aranżacja przestrzeni mieszkalnej czy biurowej. Drzwi mogą być w systemie przesuwnym naściennym lub wewnątrzściennym czyli chowanym w ścianę. Systemy przesuwne do drzwi szklanych dobierane są w zależności od wagi tafli szklanej:
 • dla drzwi szklanych niewielkich do 50 kg wystarczy system przesuwny Agile 50. To subtelny system z małą nie rzucającą się w oczy szyną o wysokości 49 mm i wózkami jezdnymi ukrytymi we wnętrzu szyny.
 • do szklanych drzwi do 100 kg nowoczesny , wykonany ze stali nierdzewnej system przesuwny Manet, system całkowicie widoczny na okrągłej szynie estetyczne rolki jezdne.
 • do dużych drzwi szklanych zalecany jest system przesuwny Agile 150. Mocna szyna i odpowiednie wózki jezdne pozwalają bez trudu operować pojedynczym skrzydłem szklanym o wadze nawet do 150 kg i wysokości szyny 63 mm.
Wymienione systemy przesuwne do drzwi szklanych mogą być montowane do ściany, sufitu lub do ściany szklanej. Szyny systemów przesuwnych można zabudować ale można także z powodzeniem pozostawić widoczne same w sobie stanowią efekt wizualny. Do przesuwu drzwi szklanych służy pochwyt (długość dowolna), uchwyt typu “muszelka” albo gałka. Dobór odpowiedniego systemu przesuwnego gwarantuje bezpieczne, długotrwałe i bezszelestne użytkowanie drzwi szklanych.
Szklane na wymiar

Okucia i akcesoria do drzwi szklanych

Okucia ARCOS w kolorze srebrnym lub stali nierdzewnej Okucia RONDO CLASSIC w kolorze srebrnym lub stali nierdzewnej Okucia RONDO w kolorze srebrnym, złotym lub stali nierdzewnej Okucia do drzwi wahadłowych DORMA UNIVERSAL Samozamykacz do drzwi szklanych DORMA TS92