Montaż drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice Polecane

Nowe drzwi wewnętrzne na stare futryny

Gdy bardzo chcemy uniknąć remontu, albo chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwiowych na stare ościeżnice. Szczególnie, gdy mamy futryny metalowe których nie sposób usunąć bezproblemowo a mamy ciekawy wiekowy parkiet lub terakotę, której już nie ma w produkcji.

Na większości starych futryn można zamontować nowe skrzydła drzwiowe. Jednakże trzeba sprawdzić stan i rozstaw zawiasów, czy stara ościeżnica nie wypaczyła się. Dlatego warto wezwać fachowca, który oceni sytuację montażu nowych drzwi na stare futryny i zaproponuje możliwe rozwiązania. Korzystnym sposobem w takiej sytuacji jest zabudowa starych futryn drewnem i zrobienie nowych drzwi z drewna (efektowny ale kosztowny sposób). Takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego przygotowania: sprawdzenia zawiasów w ościeżnicy a często konieczność ich wymiany.  Niestety nie zawsze nasze ościeżnice metalowe są “prosto” zamontowane.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest założenie nowych futryn nakładkowych na stare ościeżnice i montaż nowych skrzydeł drzwiowych. Mamy wtedy kompletnie nowe drzwi a ościeżnica i skrzydła drzwiowe są w tym samym kolorze.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, przebiega bez kucia, kurzu i rewolucji remontowych. Może być wykonany po przeprowadzonym remoncie mieszkania.

Przykład takiego montażu poniżej na zdjęciach- skrzydła drzwiowe Porta Granddeco zamontowane na ościeżnicach nakładkowych Porta Renova:

nowe drzwi i ościeżnice Renova
drzwi Grandeco Porta szyba matowa hartowana
nowe drzwi zamontowane na ościeżnicach nakładkowych
nowe drzwi na ościeżnicach Renova, widok od strony zawiasów
drzwi łazienkowe zamontowane na stare futryny
drzwi model łazienkowe z tulejami wentylacyjnymi, zamontowane na stare ościeżnice
Montaż drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice

Jak montujemy drzwi na “stare” metalowe ościeżnice

  • dokonujemy dokładnych pomiarów,
  • dopasowujemy skrzydła drzwiowe do wymiarów istniejących już ościeżnic,
  • wymieniamy zawiasy drzwiowe,
  • stosujemy ościeżnice nakładkowe, dostosowane do nowych skrzydeł, które dokładnie zasłaniają nasze stare ościeżnice,
    Obecne ościeżnice nakładkowe nie zawężają nam przejścia światła w drzwiach
    Poniżej przykład ościeżnic nakładkowych