MONTAŻ DRZWI na stare ościeżnice

ościeżnica nakładkowa Porta Renova nałożona na starą ościeżnicę metalową, kolor orzech verona 2

Bardzo chcemy uniknąć remontu a chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwi na stare ościeżnice. Dokonujemy pomiarów, dopasowujemy skrzydła drzwiowe do wymiarów istniejących już ościeżnic, wymieniamy zawiasy drzwiowe lub stosujemy ościeżnice nakładkowe np. Porta Renova, które są nowe dostosowane do nowych skrzydeł, a które dokładnie zasłaniają nasze stare ościeżnice.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, unikamy kucia, można założyć nowe skrzydła drzwiowe i nowe futryny po przeprowadzonym remoncie mieszkania i nic nie zostanie naruszone z podłogi , ścian,  ani zakurzone.
Przykład takiego montażu poniżej:

montaż drzwi na stare ościeżnice

Wymiana drzwi bez potrzeby demontażu starej ościeżnicy.
Gdy mamy odświeżone ściany i nowe podłogi i wówczas zdecydujemy się na nowe drzwi to dobrym rozwiązaniem jest montaż nowych skrzydeł drzwi na stare ościeżnice. Dokonujemy pomiarów, dopasowujemy skrzydła drzwiowe do wymiarów istniejących już ościeżnic, wymieniamy zawiasy drzwiowe lub stosujemy ościeżnice nakładkowe. Dawne futryny nakładkowe zabierały dużo miejsca w świetle otworu drzwiowego i zawężały często i tak wąskie przejście. Obecne ościeżnice składane z kompletu elementów oszczędzają nam przejście światła w drzwiach.

Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, unikamy kucia i kurzu, można założyć nowe skrzydła drzwiowe po przeprowadzonym remoncie mieszkania czy domu.