Drzwi łamane-składane

drzwi składane

Drzwi łamane, drzwi składane to praktyczne rozwiązanie dla mieszkań o małym metrażu. Takie drzwi służą zamknięciu takich pomieszczeń jak garderoby, schowki, spiżarnie czy szafy wnękowe. Drzwi łamane zajmują mało miejsca i pozwalają wygospodarować np garderobę nawet w niewielkich mieszkaniach.

Drzwi łamane to węższe skrzydła drzwiowe połączone ze sobą zawiasami.
Standardowe drzwi składane mają płaską powierzchnię skrzydła. Wykonane na indywidualne zamówienie mogą mieć powierzchnię skrzydła frezowaną.

Drzwi składane występują w standardowych wymiarach a także można na indywidualne zamówienie przygotować drzwi pasujące do istniejącego otworu w ścianie.

Please follow and like us:

Odwrotna przylga w drzwiach

Drzwi z odwrotną przylgą to ciekawe i bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi po zamknięciu.
To rozwiązanie sprawdza się w przypadku  kilku drzwi znajdujących się obok siebie lub znajdujących się w jednym pomieszczeniu. Patrząc od strony danego pomieszczenia np korytarza wszystkie drzwi wyglądają jednakowo choć otwierają się w różnych kierunkach.

Drzwi otwierane odwrotnie są ważne w przypadku małych przestrzeni.
Gdy przy zastosowaniu tradycyjnej ościeżnicy brak miejsca w danym pomieszczeniu nie pozwala na otwarcie drzwi w należytą stronę to odwrotna przylga jest idealnym rozwiązaniem.

Drzwi otwierane odwrotnie na ościeżnicę mają w standardzie chowane zawiasy.

Poniżej przykład drzwi z odwrotną przylgą czołowego producenta stolarki drzwiowej Interdoor 

Please follow and like us:

Ukryta ościeżnica

Ościeżnica ukryta, nazywana także ościeżnicą niewidoczną to wyjątkowe rozwiązanie wśród nowych trendów aranżacji wnętrz. Takie ościeżnice wykonane są z wysokiej klasy aluminium, mają sztywną konstrukcję, zawiasy niewidoczne 3D i występuje w wersji bezprzylgowej.
Taka ościeżnica pozwala uzyskać jednolitą płaszczyznę skrzydła drzwi ze ścianą, bez widocznych zawiasów i widocznej ościeżnicy.
Niezwykle efektowne, innowacyjne rozwiązanie techniczne w montażu drzwi wewnętrznych.

Please follow and like us:

system Rondo

drzwi obrotowe

System Rondo, to sposób zamykania drzwi ruchem przesuwno- obrotowym.   W tym systemie drzwi otwierają się w obie strony. Przy drzwiach z systemem obrotowym  skrzydło drzwi otwarte pod kątem 90 stopni w połowie znajduje się w jednym pomieszczeniu a w połowie w drugim. W związku z tym drzwi otwarte zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu.
To nietypowe rozwiązanie techniczne jest dziełem producenta drzwi Interdoor.

 

Please follow and like us: