Rozwiązania techniczne

Wysokie drzwi wewnętrzne

W związku ze wzrastającą tendencją w budownictwie mieszkaniowym, aby otwory drzwiowe były wyższe czołowi producenci drzwi wprowadzili do produkcji drzwi wyższe niż standard.

Porta w kolekcjach Natura Classic, Natura Line i Villadora Modern wprowadziła jako standard skrzydło drzwiowe o wysokości 220 cm. Do skrzydła dedykowana jest bezprzylgowa ościeżnica regulowana.
Skrzydło i ościeżnica występują tylko w okleinie naturalnej m.in. w kolorach: biały, orzech, dąb, dąb winchester, mocca.

Firma Dre produkuje skrzydła drzwi o wysokości 211 cm oraz skrzydła drzwi o wysokości 224 cm. Do drzwi dostępne są ościeżnice regulowane. Drzwi produkowane są zarówno w wersji przylgowej jak i bezprzylgowej.
Ta wyższa wysokość drzwi zarezerwowana jest dla wybranych modeli w takiej kolorystyce jak: beton, szary jasny, szary ciemny, dąb gray.

drzwi składane
Rozwiązania techniczne

Drzwi łamane-składane

Drzwi łamane, drzwi składane to praktyczne rozwiązanie dla mieszkań o małym metrażu. Takie drzwi służą zamknięciu takich pomieszczeń jak garderoby, schowki, spiżarnie czy szafy wnękowe. Drzwi łamane zajmują mało miejsca i pozwalają wygospodarować np garderobę nawet w niewielkich mieszkaniach.

Drzwi łamane to węższe skrzydła drzwiowe połączone ze sobą zawiasami.
Standardowe drzwi składane mają płaską powierzchnię skrzydła. Wykonane na indywidualne zamówienie mogą mieć powierzchnię skrzydła frezowaną.

Drzwi składane występują w standardowych wymiarach a także można na indywidualne zamówienie przygotować drzwi pasujące do istniejącego otworu w ścianie.

Rozwiązania techniczne

Odwrotna przylga w drzwiach

Drzwi z odwrotną przylgą to ciekawe i bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi po zamknięciu.
To rozwiązanie sprawdza się w przypadku  kilku drzwi znajdujących się obok siebie lub znajdujących się w jednym pomieszczeniu. Patrząc od strony danego pomieszczenia np korytarza wszystkie drzwi wyglądają jednakowo choć otwierają się w różnych kierunkach.

Drzwi otwierane odwrotnie są ważne w przypadku małych przestrzeni.
Gdy przy zastosowaniu tradycyjnej ościeżnicy brak miejsca w danym pomieszczeniu nie pozwala na otwarcie drzwi w należytą stronę to odwrotna przylga jest idealnym rozwiązaniem.

Drzwi otwierane odwrotnie na ościeżnicę mają w standardzie chowane zawiasy.

Poniżej przykład drzwi z odwrotną przylgą czołowego producenta stolarki drzwiowej Interdoor 

Rozwiązania techniczne

Ukryta ościeżnica w drzwiach wewnętrznych

Ościeżnica ukryta, nazywana także ościeżnicą niewidoczną to wyjątkowe rozwiązanie wśród nowych trendów aranżacji wnętrz. Takie ościeżnice wykonane są z wysokiej klasy aluminium, mają sztywną konstrukcję, zawiasy niewidoczne 3D i występuje w wersji bezprzylgowej.
Taka ościeżnica pozwala uzyskać jednolitą płaszczyznę skrzydła drzwi ze ścianą, bez widocznych zawiasów i widocznej ościeżnicy.
Montaż drzwi z ukrytą ościeżnicą to wymagające przedsięwzięcie ale z pewnością ciekawe w efekcie końcowym. Takie rozwiązanie techniczne w montażu drzwi wewnętrznych daje niekonwencjonalny rezultat.

drzwi obrotowe
Rozwiązania techniczne

Obrotowe drzwi wewnętrzne

Obrotowe drzwi wewnętrzne to niezwykle inowacyjne rozwiązanie, to sposób zamykania drzwi ruchem przesuwno- obrotowym.   W tym systemie drzwi otwierają się w obie strony. Przy drzwiach z systemem obrotowym  skrzydło drzwi otwarte pod kątem 90 stopni w połowie znajduje się w jednym pomieszczeniu a w połowie w drugim. W związku z tym drzwi otwarte zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu.
To nietypowe rozwiązanie techniczne, znane jako System Rondo jest dziełem producenta drzwi Interdoor .