Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Jak odpowiednio wybrać osłony okienne?

Jak odpowiednio wybrać osłony okienne?

osłony okienne trójmiasto
Blog

Jak odpowiednio wybrać osłony okienne?


Osłony okienne to nieodłączny element każdego okna. Z jednej strony każdy lubi przecież światło i chce, by we wnętrzu jego domu, mieszkania czy firmy było jasno, ale z drugiej strony zbyt wiele światła razi – przeszkadza w wykonywaniu wielu czynności i obowiązków. Osłony okienne nie tylko są funkcjonalnym elementem każdego wnętrza, ale też mogą dodać mu szyku. Odpowiedni design – a w tej chwili można celować w naprawdę wiele różnych produktów – potrafi często całkowicie odmienić całe wnętrze, czyniąc je przytulniejszym. Potrafi jednak także – niestety – odebrać mu nieco uroku, gdy osłony okienne zostaną dobrane niewłaściwie. Jak więc odpowiednio dobrać osłony okienne do konkretnego okna i wnętrza? Co jest do wyboru i co będzie dla kogo najodpowiedniejsze?

Moskitiery okienne i drzwiowe

Bardzo popularnym wyborem są specjalne moskitiery okienne i drzwiowe. Pełnią one przede wszystkim funkcję zabezpieczającą przed przedostawaniem się do wnętrza owadów. Mają zastosowanie przede wszystkim w domach otoczonych zielenią, ale nie tylko. Co więcej, moskitiery wykonywane u nas przygotowywane są indywidualnie do każdego zamówienia, dlatego można mieć pewność, że będą pasować wszędzie. To raczej praktyczny gadżet. 

Rolety okienne – wewnętrzne i zewnętrzne

Kolejna kwestia to rolety okienne – prawdziwy standard w wielu domach. Warto jednak wiedzieć, że w tej chwili można zamówić również rolety zewnętrzne. Są to rolety antywłamaniowe, które zabezpieczają raczej firmy przed rabunkiem. Można je jednak zamontować również w domach, jeśli ktoś mieszka w niezbyt przyjaznej okolicy. Z kolei rolety wewnętrzne, materiałowe mogą występować w licznych wzorach i kolorach. Pełnią funkcję zabezpieczającą, ale są także atrakcyjne wizualnie. W ofercie posiadamy liczne rolety – w tym te przeznaczone do okien dachowych, wersje dzień-noc czy rolety przepuszczające światło.

Żaluzje drewniane – nowy trend

Ponieważ w tej chwili panuje moda na naturalne rozwiązania we wnętrzach, żaluzje drewniane będą odpowiednim wyborem do wielu pomieszczeń. Sprawdzą się tak we wnętrzach nowoczesnych, jak i skandynawskich – czyli w stylach aranżacyjnych, które uchodzą teraz za najmodniejsze.