Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Jak wybrać odpowiednie okna do domu?

Jak wybrać odpowiednie okna do domu?

Blog

Jak wybrać odpowiednie okna do domu?

Stawiając swój wymarzony dom prędzej czy później staniemy przed koniecznością zrobienia prac wykończeniowych, których elementem jest wybór właściwych okien. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien, wykonanych z rozmaitych materiałów, które będą dla nas najlepszym wyborem?

Postaw na okna energooszczędne

Okna zapewniają dostęp do naturalnego dziennego światła – istotnego dla dobrego samopoczucia i zdrowia domowników oraz utrzymania wysokiego komfortu użytkowania wnętrza. Mają też zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza na zewnątrz i wpływaniu zimnego powietrza do mieszkania. Powinny nas też chronić. Jeśli chodzi o ten ostatni element, sprawdzą się tutaj jednakowo okna plastikowe czy okna PCV. Kolejnym ważnym czynnikiem jest współczynnik przenikania ciepła. Tutaj najlepszym wyborem będą okna energooszczędne oraz wykonane z plastiku. Okna drewniane cechują się nieco mniejszym współczynnikiem przenikania ciepła, ale w dużej mierze zależy to od sposobu ich montażu, solidności wykonania oraz użytego drewna.

Łatwa pielęgnacja okien PCV

Okna PCV mają tę zaletę, że nie wymagają specjalnej konserwacji, a ich pielęgnacja jest ograniczona do minimum. Są też stosunkowo tanie. Z kolei Powierzchnia drewna charakteryzuje się wysoką odpornością. Jeśli zaś zostanie zarysowana czy uszkodzona, można poddać ją renowacji. W przypadku okien z PCV, uszkodzenie, wymaga wymiany okna. Do naszej dyspozycji są też okna aluminiowe, które doskonale sprawdzają się w przestrzeniach typu loft. Są trwałe, wytrzymałe, nie wymagają konserwacji. Ostateczny wybór powinien jednak zależeć od naszych indywidualnych preferencji oraz możliwości.