okno z drewna przesuwne typu patio
Drewniane

OKNA DREWNIANE

Okna drewniane są ładne, naturalne a przy obecnej technologii trwałe i ciepłe.  Okna z drewna mają bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła Uw. Ramy okien drewnianych są odporne na zmiany temperatury. Nie ulegają odkształceniom i długo zachowują parametry, są statyczne i wytrzymałe. Mają lepszy wskaźnik naturalnej infiltracji powietrzna od okien PCV. Odpowiedni dobór profilu okiennego i pakietu szybowego daje nam okno pasywne i akustyczne. Przy odpowiedniej pielęgnacji okna drewniane posłużą nam przez długie lata. Okno drewniane może funkcjonować nawet przez 100 lat.
Ważne, że drewno pozytywnie wpływa na samopoczucie. To materiał naturalny, “ciepły”, estetyczny i dekoracyjny.

Drewniane

Okna drewniane – kilka ważnych informacji


Okna drewniane wytwarzane są z drewna sosnowego, dębowego, świerkowego, meranti lub mahoniu. Najpopularniejsze i najtańsze wśród okien drewnianych są okna produkowane z drewna sosnowego. Wytrzymała i odporna na wilgoć sosna to zdecydowana większość okien drewnianych. Okna z drewna krajowego są tańsze od okien z drzew egzotycznych. Do produkcji okien używa się drewna klejonego warstwowo lub drewna litego. Drewno to materiał sprężysty i łatwy w obróbce stąd okna o nietypowych kształtach np. okna łukowe, okrągłe, trapezowe są częściej wykonywane z drewna. Stolarka drewniana zapewnia bardzo dobre parametry statyczne okien. Stąd okna wielkogabarytowe i duże przeszklenia to częste rozwiązania w oknach drewnianych.
Aby drewniane okna ładnie wyglądały i służyły przez lata warto je systematycznie konserwować. Można także wybrać opcję okien drewniano – aluminiowych (drewniane ramy okienne pokryte są od zewnątrz specjalną powłoką aluminiową). W oknach drewnianych można bez problemu naprawić drobne uszkodzenia i zarysowania. Choć cena okien drewnianych przewyższa znacznie cenę okien z PVC to bliskości natury, urody drewna i elegancji nie sposób im odmówić.

Drewniane

OKNA DREWNIANE HARMONIJKOWE

Niezwykle praktyczny i dekoracyjny system okienny pozwalający na ciekawą aranżację wnętrz i łączenie pomieszczeń.

Dają one, w przeciwieństwie do drzwi przesuwnych, możliwość otwarcia znacznie szerszego przejścia, poprzez maksymalne dosunięcie poszczególnych skrzydeł do siebie.
System polecany do obiektów użyteczności publicznej, do łączenia powierzchni podzielonych, aby uzyskać większą przestrzeń, np. łączenia kawiarni, restauracji z ogrodem czy domu z tarasem w pogodne dni.

okno z drewna o nietypowym kształcie
Drewniane

OKNA DREWNIANE O NIETYPOWYM KSZTAŁCIE

Jesteśmy w stanie wyprodukować każdy kształt okna według koncepcji klienta. Okna trójkątne, trapezowe, owalne, łukowe, okrągłe, półokrągłe wykonane w drewnie  dodają elegancji i stylu naszym wnętrzom. Takie okna mogą być otwierane i uchylne lub służyć jako witryny. Niezastąpione do obiektów zabytkowych, interesujące w nowoczesnym budownictwie.

Dzięki pracy doświadczonych specjalistów realizacje nietypowych projektów okien nie stanowią dla nas najmniejszego problemu.

Drewniane

Zalety okien drewnianych

 • Nowoczesne okna drewniane mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną o czym świadczy współczynnik przenikania ciepła. To doskonały produkt do domów energooszczędnych i pasywnych.
 • Profile drewniane powstają w wyniku klejenia trzech, a przy oknach pasywnych czterech warstw drewna i naprzemiennym układzie słojów, co zabezpiecza okna przed wypaczeniami i wilgocią. Dodatkowo taki proces umożliwia usunięcie naturalnych wad drewna takich jak sęki.
 • Drewno jest materiałem łatwym do formowania co ułatwia wykonanie okien o nietypowych kształtach i wymiarach (okna łukowe, okrągłe, w kształcie elipsy, ozdobne szprosy, frezy na ramach i skrzydłach).
 • Stosowana grubość ramy okiennej to 68 mm oraz 78 mm i 92 mm do okien energooszczędnych.
 • Możliwość zastosowania różnorodnych pakietów szybowych np. do profilu okna 92mm stosowany jest pakiet szyb 50 mm.
 • Niska rozszerzalność drewna i nowoczesna technologia łączenia elementów ram i skrzydeł  gwarantuje statykę okien nawet przy dużych wymiarach.
 • Okna drewniane mogą być dużych rozmiarów a jedynym ograniczeniem jest nośność okuć.
 • Obecne lakiery i farby używane do produkcji okien, nakładane czterowarstwowo, chronią okna i zapewniają im ładny wygląd na wiele lat.
 • Stosowanie okapników na ramę i skrzydło chroni okno przed opadami i wilgocią.
 • Okna drewniane mają wysoką izolacyjność akustyczną. Montowane w oknach z drewna szerokie pakiety szybowe i dodatkowe uszczelki korzystnie wpływają na ochronę przed hałasem.
 • Dodatkowym elementem wyposażenia okien drewnianych jest aluminiowa okładzina na zewnętrznej stronie okna. Wydłuża ona trwałość okna i pozwala na nowoczesne aranżacje.
 • Wada, która może być zaletą:
  Okna drewniane po latach trzeba konserwować, ale dzięki temu można wielokrotnie przemalować, dostosowując do zmiany wystroju wnętrza czy też zmiany elewacji.
 • Niewielkie uszkodzenia i zarysowania na ramie czy skrzydle łatwo jest naprawić.
 • To produkt niemal w 100% ekologiczny.
 • Okna drewniane doskonale komponują się w kamienicach, budynkach zabytkowych, kościołach gdzie konieczne jest dopasowanie do całości budowli, a jednocześnie podnoszą walory nowoczesnych obiektów.