drzwi składane
Możliwości techniczne w drzwiach wewnętrznych Polecane

Wewnętrzne drzwi ŁAMANE – SKŁADANE

Drzwi łamane, drzwi składane to praktyczne rozwiązanie dla mieszkań o małym metrażu. Takie drzwi służą zamknięciu takich pomieszczeń jak garderoby, schowki, spiżarnie czy szafy wnękowe. Drzwi łamane zajmują mało miejsca i pozwalają wygospodarować np. garderobę nawet w niewielkich mieszkaniach.

Drzwi łamane to węższe skrzydła drzwiowe połączone ze sobą zawiasami.
Standardowe drzwi składane mają płaską powierzchnię skrzydła. Wykonane na indywidualne zamówienie mogą mieć powierzchnię skrzydła frezowaną.

Drzwi składane występują w standardowych wymiarach a także można na indywidualne zamówienie przygotować drzwi pasujące do istniejącego otworu w ścianie.

 

Montaż drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice Polecane

Nowe drzwi wewnętrzne na stare futryny

Gdy bardzo chcemy uniknąć remontu, albo chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwiowych na stare ościeżnice. Szczególnie, gdy mamy futryny metalowe których nie sposób usunąć bezproblemowo a mamy ciekawy wiekowy parkiet lub terakotę, której już nie ma w produkcji.

Na większości starych futryn można zamontować nowe skrzydła drzwiowe. Jednakże trzeba sprawdzić stan i rozstaw zawiasów, czy stara ościeżnica nie wypaczyła się. Dlatego warto wezwać fachowca, który oceni sytuację montażu nowych drzwi na stare futryny i zaproponuje możliwe rozwiązania. Korzystnym sposobem w takiej sytuacji jest zabudowa starych futryn drewnem i zrobienie nowych drzwi z drewna (efektowny ale kosztowny sposób). Takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego przygotowania: sprawdzenia zawiasów w ościeżnicy a często konieczność ich wymiany.  Niestety nie zawsze nasze ościeżnice metalowe są “prosto” zamontowane.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest założenie nowych futryn nakładkowych na stare ościeżnice i montaż nowych skrzydeł drzwiowych. Mamy wtedy kompletnie nowe drzwi a ościeżnica i skrzydła drzwiowe są w tym samym kolorze.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, przebiega bez kucia, kurzu i rewolucji remontowych. Może być wykonany po przeprowadzonym remoncie mieszkania.

Przykład takiego montażu poniżej na zdjęciach- skrzydła drzwiowe Porta Granddeco zamontowane na ościeżnicach nakładkowych Porta Renova: