CIEPŁY MONTAŻ OKIEN na konsolach

Trójwarstwowy montaż okien ( zwany także ciepłym) w strefie docieplenia na konsolach wykonuje się aby wyeliminować straty ciepła.  W tym celu stosuje się system konsoli kątowych, nośnych mocowanych do muru wokół okna. Pojedyncza konsola składa się z płaskownika w kształcie litery L przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich kołków do montażu konsol.  Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okiennego. Konsole to elementy umożliwiające osadzenie okna na optymalnej głębokości w izolacji termicznej oraz zapewniające możliwość regulacji stolarki pod kątem uzyskania pionów i poziomów. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych, konstrukcji wspornikowych. Wysunięcie okna na właściwą odległość zapewnia szczelność całości i prawidłowe ustawienie okna. Po zamontowaniu okna do konsoli, od wewnątrz budynku przyklejana jest folia paroizolacyjnaSzczelina dylatacyjna pomiędzy murem a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień i usztywnienia okien. Następnie od zewnątrz montowane są specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU. Na koniec od zewnątrz zakładana jest  folia wodoodporna – paroprzepuszczalna, która osłania także kształtki styropianowe.
Montujemy na konsolach marki Knelsen.
Montaż okien na konsolach jest droższy od montażu tradycyjnego, ale w bardzo dużym stopniu zmniejsza utratę ciepła z pomieszczenia wokół okna.
Nowoczesne okna są coraz cieplejsze. Energooszczędne mają współczynnik  poniżej 0,95 W/m²K a nawet do 0,59 W/m²K . Ich profile mają ciepłe wkładki, szyby zespolone, najczęściej potrójne wypełnione argonem lub kryptonem a do tego ciepłe ramki międzyszybowe. Cóż jeśli takie okna zostaną zamontowane w sposób tradycyjny w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek termiczny, który zniweczy całą inwestycję.
Dlatego  dobre okna warto zamontować w najlepszy sposób.

Please follow and like us:

DRZWI NA WYMIAR, szklane, drewniane

drzwi szklane na wymiar przesuwne chowane w ścianę, wysokośc tafli szklanej 2350 mm x szerokość 1200 mm

Jeżeli otwory drzwiowe są dużo większe od standardowych wymiarów lub  mniejsze, i takie otwory chcemy zachować,

Mamy grube mury w mieszkaniu  lub domu, a chcemy zrobić ościeżnice na zakres murów,

Otwory na stolarkę drzwiową są łukowe a chcemy zachować charakter wnętrza,

Marzymy o drzwiach innych niż wszystkie, może z indywidualnym logo lub wstawką,

Chcemy mieć duże drzwi przesuwne- szklane, drewniane, jedno lub dwuskrzydłowe,

Wówczas możemy przygotować drzwi na wymiar, jesteśmy w stanie spełnić każde marzenie o wyjątkowych, niepowtarzalnych drzwiach,

Drzwi z drewna o nietypowych wymiarach lub kształtach, specyficznych kolorach , z naświetlami, drzwi łukowe, obrotowe, przesuwne, zdobione szkłem: od piaskowania dowolnego motywu poprzez grawerowanie, aż po przepiękne witraże. Obecna technologia produkcji drzwi pozwala łączyć najróżniejsze wzornictwo z współczesną techniką: antywłamaniowymi zamkami, oryginalnymi okuciami czy też nowoczesną automatyką do drzwi. Dzisiaj ładne nietypowe drzwi to drzwi solidne, drzwi akustyczne, drzwi energooszczędne a także z atestem przeciwpożarowym.  Z gatunków drewna mamy do dyspozycji: sosna, dąb, meranti, olcha, olcha czarna, jesion, orzech, sapeli

Szklane drzwi pasują do każdego wnętrza, można je zamontować do wszelkiego rodzaju ościeży jak i bezpośredni do ściany,  wykonywane z hartowanego szkła są w pełni bezpieczne. Wykonamy dowolne aranżacje drzwi szklanych uchylnych, wahadłowych oraz przesuwnych. Otwierając się na potrzeby klienta wykonujemy wzory na indywidualne zamówienie, jak i w niestandardowych wymiarach.

Mając na uwadze drzwi wykonane na dowolny wymiar to także nietypowe ościeżnice, listwy, cokoły, korony aplikacje ścienne czyli wszystko co pozwala zachować “ducha wnętrza”.

Wyjątkowe drzwi to wyjątkowe wnętrze.

Please follow and like us:

wymiana PAKIETÓW SZYBOWYCH

wymiana szyb w oknach plastikowych, drewnianych, aluminiowych

Jeśli mieliśmy włamanie i uszkodzono szybę w oknie czy drzwiach balkonowych,

Gdy zwierzę porysowało szybę lub pakiet szybowy uległ uszkodzeniu i szyba wewnątrz pakietu jest zmatowiona,

Gdy chcemy mieć zamiast szyby przezroczystej np. w oknie łazienkowym szybę matową,

Zajmujemy się profesjonalną wymianą szyb (pakietów szybowych):
– w oknach PCV,
– oknach drewnianych,
– w oknach aluminiowych
.
Osobiście przygotowujemy dokładne pomiary.
Każda szyba przygotowywana jest na indywidualne zamówienie.
Krótkie terminy realizacji.

Please follow and like us:

montaż drzwi NA STARE OŚCIEŻNICE

Gdy bardzo chcemy uniknąć remontu a chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwiowych na stare ościeżnice. Szczególnie gdy mamy futryny metalowe które nie sposób usunąć bezproblemowo.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, unikamy kucia, można założyć nowe skrzydła drzwiowe i nowe futryny nakładkowe po przeprowadzonym remoncie mieszkania i nic nie zostanie naruszone z podłogi , ścian,  ani zakurzone.
Przykład takiego montażu poniżej na zdjęciach- drzwi Porta Granddeco, ościeżnice nakładkowe Porta Renova:

Please follow and like us:

DRZWI I OKNA ZABYTKOWE, rekonstrukcje okien i drzwi,

ozdobna listwa na drzwich projekt indywidualny

Rekonstrukcje, repliki czyli odtworzenie stolarki drzwiowej i okiennej w jej historycznym kształcie i konstrukcji. Praca polega na zastosowaniu tradycyjnych materiałów i wyprodukowaniu stolarki otworowej w oparciu o zalecenia i koncepcje Konserwatora Zabytków. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy drzwi i okna do budynków historycznych, kamienic , pałaców, kościołów i innych budynków sakralnych.

Okna nietypowe, bogato zdobione ramy okienne przeznaczone do obiektów historycznych i zabytkowych to wyzwanie któremu z powodzeniem jesteśmy w stanie sprostać. W takich oknach odwzorowujemy podziały, funkcje, profile, przeszklenia, witraże oraz elementy ozdobne. Czasem wymagane jest dokładne odtworzenie stanu pierwotnego, czasem dopuszczalny jest kompromis polegający na możliwie wiernym odtworzeniu wyglądu  i rodzaju konstrukcji przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii w celu uzyskania wysokich parametrów technicznych okna. Jesteśmy w stanie dostosować się do wytycznych konserwatorskich i odwzorować również detale zdobnicze i kolorystyczne stolarki okiennej.

Please follow and like us: