Montaż na stare ościeżnice Polecane

montaż drzwi NA STARE OŚCIEŻNICE

Gdy bardzo chcemy uniknąć remontu, albo chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwiowych na stare ościeżnice. Szczególnie, gdy mamy futryny metalowe których nie sposób usunąć bezproblemowo a mamy ciekawy wiekowy parkiet lub terakotę, której już nie ma w produkcji.
Korzystnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zabudowa starych futryn lub nakładki na stare futryny. Ten sposób montażu wymaga odpowiedniego przygotowania- sprawdzenia zawiasów w ościeżnicy a często konieczność ich wymiany.  Niestety nie zawsze nasze ościeżnice metalowe są “prosto” zamontowane.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest założenie nowych futryn nakładkowych na stare ościeżnice i montaż nowych skrzydeł. Mamy wtedy kompletnie nowe drzwi, ościeżnica i skrzydła drzwiowe są w tym samym kolorze.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, przebiega bez kucia, kurzu i rewolucji remontowych. Może być wykonany po przeprowadzonym remoncie mieszkania.

Przykład takiego montażu poniżej na zdjęciach- skrzydła drzwiowe Porta Granddeco zamontowane na ościeżnicach nakładkowych Porta Renova:

wymiana szyb w oknach plastikowych, drewnianych, aluminiowych
Polecane

wymiana PAKIETÓW SZYBOWYCH

Zajmujemy się profesjonalną wymianą szyb (pakietów szybowych):
– w oknach PCV,
– oknach drewnianych,
– w oknach aluminiowych
.

 • Jeśli mieliśmy włamanie i uszkodzono szybę w oknie czy drzwiach balkonowych,
 • Gdy zwierzę porysowało szybę lub pakiet szybowy uległ uszkodzeniu i szyba wewnątrz pakietu jest zmatowiona,
 • Gdy chcemy mieć zamiast szyby przezroczystej np. w oknie łazienkowym szybę matową.

Osobiście przygotowujemy dokładne pomiary.
Każda szyba przygotowywana jest na indywidualne zamówienie.
Krótkie terminy realizacji.

Polecane

CIEPŁY MONTAŻ OKIEN na konsolach

Trójwarstwowy montaż okien ( zwany także ciepłym) w strefie docieplenia na konsolach wykonuje się aby wyeliminować straty ciepła.  W tym celu stosuje się system konsoli kątowych, nośnych mocowanych do muru wokół okna. Pojedyncza konsola składa się z płaskownika w kształcie litery L przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich kołków do montażu konsol.  Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okiennego. Konsole to elementy umożliwiające osadzenie okna na optymalnej głębokości w izolacji termicznej oraz zapewniające możliwość regulacji stolarki pod kątem uzyskania pionów i poziomów. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych, konstrukcji wspornikowych. Wysunięcie okna na właściwą odległość zapewnia szczelność całości i prawidłowe ustawienie okna. Po zamontowaniu okna do konsoli, od wewnątrz budynku przyklejana jest folia paroizolacyjnaSzczelina dylatacyjna pomiędzy murem a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień i usztywnienia okien. Następnie od zewnątrz montowane są specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU. Na koniec od zewnątrz zakładana jest  folia wodoodporna – paroprzepuszczalna, która osłania także kształtki styropianowe.
Montujemy na konsolach marki Knelsen.
Montaż okien na konsolach jest droższy od montażu tradycyjnego, ale w bardzo dużym stopniu zmniejsza utratę ciepła z pomieszczenia wokół okna.
Nowoczesne okna są coraz cieplejsze. Energooszczędne mają współczynnik  poniżej 0,95 W/m²K a nawet do 0,59 W/m²K . Ich profile mają ciepłe wkładki, szyby zespolone, najczęściej potrójne wypełnione argonem lub kryptonem a do tego ciepłe ramki międzyszybowe. Cóż jeśli takie okna zostaną zamontowane w sposób tradycyjny w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek termiczny, który zniweczy całą inwestycję.
Dlatego  dobre okna warto zamontować w najlepszy sposób.

Polecane

DRZWI NA WYMIAR

Drzwi na wymiar montujemy:

 • jeżeli otwory drzwiowe są dużo większe od standardowych wymiarów lub  mniejsze, i takie otwory chcemy zachować,
 • mamy grube mury w mieszkaniu  lub domu, a chcemy zrobić ościeżnice na zakres murów,
 • otwory na stolarkę drzwiową są łukowe,
 • marzymy o drzwiach innych niż wszystkie, może z indywidualnym logo lub wstawką,
 • chcemy mieć duże drzwi przesuwne- szklane, drewniane, jedno lub dwuskrzydłowe,

Możemy przygotować drzwi na wymiar, jesteśmy w stanie spełnić każde marzenie o wyjątkowych, niepowtarzalnych drzwiach.

Drewniane

Wykonujemy drzwi z drewna o nietypowych wymiarach lub kształtach, specyficznych kolorach , z naświetlami, drzwi łukowe, obrotowe, przesuwne, zdobione szkłem. Przeszklenia w drzwiach mogą być piaskowane, grawerowane bądź witrażowe.
Obecna technologia produkcji drzwi pozwala łączyć najróżniejsze wzornictwo z współczesną techniką: antywłamaniowymi zamkami, oryginalnymi okuciami czy też nowoczesną automatyką do drzwi.
Dzisiaj ładne nietypowe drzwi to drzwi solidne, akustyczne, energooszczędne.
Do nietypowych drzwi dopasowujemy ościeżnice, listwy, cokoły, korony, aplikacje ścienne czyli wszystko co pozwala zachować “ducha wnętrza”.
Z gatunków drewna mamy do dyspozycji: sosna, dąb, meranti, olcha, olcha czarna, jesion, orzech, sapeli.


Szklane

Szklane drzwi pasują do każdego wnętrza, można je zamontować do wszelkiego rodzaju ościeży jak i bezpośrednio do ściany. Wykonywane z hartowanego szkła są w pełni bezpieczne. Wykonamy dowolne aranżacje drzwi szklanych uchylnych, wahadłowych oraz przesuwnych. Otwierając się na potrzeby klienta wykonujemy wzory na szkle na indywidualne zamówienie. Drzwi mogą być w standardowych jak i w niestandardowych wymiarach.

Wyjątkowe drzwi to wyjątkowe wnętrze.

Polecane

DRZWI I OKNA ZABYTKOWE

Rekonstrukcje (repliki) – odtworzenie stolarki drzwiowej i okiennej w jej historycznym kształcie i konstrukcji

Praca polega na zastosowaniu tradycyjnych materiałów i wyprodukowaniu stolarki otworowej w oparciu o zalecenia i koncepcje Konserwatora Zabytków. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy drzwi i okna do budynków historycznych, kamienic , pałaców, kościołów i innych budynków sakralnych.

Okna nietypowe, bogato zdobione ramy okienne przeznaczone do obiektów historycznych i zabytkowych to wyzwanie, któremu z powodzeniem jesteśmy w stanie sprostać. W takich oknach odwzorowujemy podziały, funkcje, profile, przeszklenia, witraże oraz elementy ozdobne. Czasem wymagane jest dokładne odtworzenie stanu pierwotnego. W niektórych wypadkach dopuszczalny jest kompromis polegający na możliwie wiernym odtworzeniu wyglądu  i rodzaju konstrukcji przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii w celu uzyskania wysokich parametrów technicznych okna. Jesteśmy w stanie dostosować się do wytycznych konserwatorskich i odwzorować również detale zdobnicze i kolorystyczne stolarki okiennej.

Polecane

PRZECIWPOŻAROWE DŹWIĘKOCHŁONNE DRZWI na wymiar

Polecamy drzwi przeciwpożarowe i dymoszczelne Ei30 i Ei 60. Wykonane z drewna, mogą być w standardowych wymiarach lub dopasowane do istniejących otworów. Dodatkowym atutem drzwi jest ich izolacyjność akustyczna – 42 dB oraz 4 klasa odporności na uszkodzenia mechaniczne.
Tego typu drzwi znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej: hotele, urzędy, gabinety, przychodnie, szpitale, szkoły.

 • W 1OO % ekologiczne, wykonane z drewna,
 • Drzwi występują w wersji przylgowej i bezprzylgowej,
 • Posiadają uszczelki przeciwpożarowe, dymoszczelne i akustyczne,
 • Z progiem opadającym,
 • Wyposażone w samozamykacz nawierzchniowy lub kryty,
 • Wyposażenie opcjonalne: zamek na wkładkę, dowolny zamek na kartę, elektrozaczep
 • Montowane na ościeżnicach regulowanych – co podnosi ich estetykę,
 • Malowane na dowolny kolor z palety RAL