CIEPŁY MONTAŻ OKIEN na konsolach

Trójwarstwowy montaż okien ( zwany także ciepłym) w strefie docieplenia na konsolach wykonuje się aby wyeliminować straty ciepła.  W tym celu stosuje się system konsoli kątowych, nośnych mocowanych do muru wokół okna. Pojedyncza konsola składa się z płaskownika w kształcie litery L przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Ważnym elementem jest dobór odpowiednich kołków do montażu konsol.  Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okiennego. Konsole to elementy umożliwiające osadzenie okna na optymalnej głębokości w izolacji termicznej oraz zapewniające możliwość regulacji stolarki pod kątem uzyskania pionów i poziomów. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych, konstrukcji wspornikowych. Wysunięcie okna na właściwą odległość zapewnia szczelność całości i prawidłowe ustawienie okna. Po zamontowaniu okna do konsoli, od wewnątrz budynku przyklejana jest folia paroizolacyjnaSzczelina dylatacyjna pomiędzy murem a oknem wypełniana jest pianą poliuretanową, dzięki czemu możliwe jest wykonanie kompletnych uszczelnień i usztywnienia okien. Następnie od zewnątrz montowane są specjalne ramki styropianowe, które przyklejane są do muru za pomocą kleju PU. Na koniec od zewnątrz zakładana jest  folia wodoodporna – paroprzepuszczalna, która osłania także kształtki styropianowe.
Montujemy na konsolach marki Knelsen.
Montaż okien na konsolach jest droższy od montażu tradycyjnego, ale w bardzo dużym stopniu zmniejsza utratę ciepła z pomieszczenia wokół okna.
Nowoczesne okna są coraz cieplejsze. Energooszczędne mają współczynnik  poniżej 0,95 W/m²K a nawet do 0,59 W/m²K . Ich profile mają ciepłe wkładki, szyby zespolone, najczęściej potrójne wypełnione argonem lub kryptonem a do tego ciepłe ramki międzyszybowe. Cóż jeśli takie okna zostaną zamontowane w sposób tradycyjny w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek termiczny, który zniweczy całą inwestycję.
Dlatego  dobre okna warto zamontować w najlepszy sposób.

DRZWI NA WYMIAR, szklane, drewniane

drzwi szklane na wymiar przesuwne chowane w ścianę, wysokośc tafli szklanej 2350 mm x szerokość 1200 mm

Jeśli otwory drzwiowe są duże, mniejsze, jeśli są grube mury i trzeba dopasować ościeżnice, jeśli otwory są łukowe a chcemy zachować charakter wnętrza wówczas możemy przygotować drzwi na wymiar. Jesteśmy w stanie spełnić każde marzenie o wyjątkowych, niepowtarzalnych drzwiach.
Drzwi z drewna o nietypowych wymiarach lub kształtach, specyficznych kolorach , z naświetlami, drzwi łukowe, obrotowe, przesuwne, zdobione szkłem: od piaskowania dowolnego motywu poprzez grawerowanie, aż po przepiękne witraże. Obecna technologia produkcji drzwi pozwala łączyć najróżniejsze wzornictwo z współczesną techniką: antywłamaniowymi zamkami, oryginalnymi okuciami czy też nowoczesną automatyką do drzwi. Dzisiaj ładne nietypowe drzwi to drzwi solidne, drzwi akustyczne, drzwi energooszczędne a także z atestem przeciwpożarowym.  Z gatunków drewna mamy do dyspozycji: sosna, dąb, meranti, olcha, olcha czarna, jesion, orzech, sapeli

Szklane drzwi pasują do każdego wnętrza, można je zamontować do wszelkiego rodzaju ościeży jak i bezpośredni do ściany,  wykonywane z hartowanego szkła są w pełni bezpieczne. Wykonamy dowolne aranżacje drzwi szklanych uchylnych, wahadłowych oraz przesuwnych. Otwierając się na potrzeby klienta wykonujemy wzory na indywidualne zamówienie, jak i w niestandardowych wymiarach.

Mając na uwadze drzwi wykonane na dowolny wymiar to także nietypowe ościeżnice, listwy, cokoły, korony aplikacje ścienne czyli wszystko co pozwala zachować “ducha wnętrza”.

Wyjątkowe drzwi to wyjątkowe wnętrze.

wymiana PAKIETÓW SZYBOWYCH

wymiana szyb w oknach plastikowych, drewnianych, aluminiowych

Gdy mieliśmy włamanie i uszkodzono szybę w oknie czy drzwiach balkonowych, gdy zwierzę porysowało szybę lub pakiet szybowy uległ uszkodzeniu i szyba wewnątrz pakietu jest zmatowiona. Gdy chcemy zamiast szyby przezroczystej np. w naszym oknie łazienkowym mieć szybę matową można to zrobić bez konieczności wymiany okna. Wystarczy wymienić pakiet szybowy. Zajmujemy się profesjonalną wymianą szyb w oknach PCV, oknach drewnianych czy w oknach aluminiowych. Osobiście przygotowujemy dokładne pomiary. Każda szyba przygotowywana jest na indywidualne zamówienie. Krótkie terminy realizacji.

MONTAŻ DRZWI na stare ościeżnice

ościeżnica nakładkowa Porta Renova nałożona na starą ościeżnicę metalową, kolor orzech verona 2

Bardzo chcemy uniknąć remontu a chcemy mieć nowe drzwi w zagospodarowanym mieszkaniu czy domu proponujemy montaż nowych skrzydeł drzwi na stare ościeżnice. Dokonujemy pomiarów, dopasowujemy skrzydła drzwiowe do wymiarów istniejących już ościeżnic, wymieniamy zawiasy drzwiowe lub stosujemy ościeżnice nakładkowe np. Porta Renova, które są nowe dostosowane do nowych skrzydeł, a które dokładnie zasłaniają nasze stare ościeżnice.
Taki montaż oszczędza istniejące podłogi, unikamy kucia, można założyć nowe skrzydła drzwiowe i nowe futryny po przeprowadzonym remoncie mieszkania i nic nie zostanie naruszone z podłogi , ścian,  ani zakurzone.
Przykład takiego montażu poniżej:

DRZWI I OKNA ZABYTKOWE, rekonstrukcje okien i drzwi,

ozdobna listwa na drzwich projekt indywidualny

Rekonstrukcje, repliki czyli odtworzenie stolarki drzwiowej i okiennej w jej historycznym kształcie i konstrukcji. Praca polega na zastosowaniu tradycyjnych materiałów i wyprodukowaniu stolarki otworowej w oparciu o zalecenia i koncepcje Konserwatora Zabytków. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy drzwi i okna do budynków historycznych, kamienic , pałaców, kościołów i innych budynków sakralnych.

Okna nietypowe, bogato zdobione ramy okienne przeznaczone do obiektów historycznych i zabytkowych to wyzwanie któremu z powodzeniem jesteśmy w stanie sprostać. W takich oknach odwzorowujemy podziały, funkcje, profile, przeszklenia, witraże oraz elementy ozdobne. Czasem wymagane jest dokładne odtworzenie stanu pierwotnego, czasem dopuszczalny jest kompromis polegający na możliwie wiernym odtworzeniu wyglądu  i rodzaju konstrukcji przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii w celu uzyskania wysokich parametrów technicznych okna. Jesteśmy w stanie dostosować się do wytycznych konserwatorskich i odwzorować również detale zdobnicze i kolorystyczne stolarki okiennej.