Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Przesuwne drzwi wewnętrzne

Przesuwne drzwi wewnętrzne

Rozwiązania techniczne

Przesuwne drzwi wewnętrzne

Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem technicznym i wizualnym we wnętrzach są przesuwne drzwi wewnętrzne. Przesuwne drzwi mogą być wykonane w systemie naściennym lub w systemie przesuwnym chowanym w ścianę. W obu tych systemach możemy umieścić jedno lub dwa skrzydła drzwiowe.
Przesuwne skrzydła drzwi mogą mieć wymiary standardowe albo nietypowe, wykonane na zamówienie i dostosowane do otworu montażowego. System naścienny jest tańszy od systemu chowanego w ścianie. Doliczyć należy cenę kasety lub kaset przy drzwiach podwójnych.

Takie drzwi pozwalają zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu i oddzielić niewielkie pomieszczenia typu garderoba, gabinet, spiżarnia. To także ciekawe rozwiązanie architektoniczne, które urozmaica przestrzeń. Pięknie wyglądają podwójne drzwi przesuwne chowane w ścianach. Takie rozwiązanie stosownie do potrzeb pozwala na powiększenie przestrzeni lub jej wyraźne oddzielenie.


Efektownie wyglądają szklane, przesuwne skrzydła drzwiowe. W tym przypadku ważne jest aby dobrać odpowiedni system przesuwny do wagi drzwi. Więcej na ten temat: https://www.oknaidrzwigdynia.pl/przesuwne-drzwi-ze-szkla/
Najczęściej w drzwiach przesuwnych stosuje się pochwyty (okrągłe lub owalne, wpuszczane lub zewnętrzne), aby można było wygodniej korzystać z drzwi. Nowym rozwiązaniem są samodomykacze do drzwi przesuwnych.
Same mechanizmy przesuwne mogą być widoczne lub schowane za listwą maskującą. Istnieją także systemy przesuwne z wyeksponowanymi elementami nawiązującymi do stylu industrialnego. Przykładem jest System Loft Line firmy Voster z mechanizmami w ciemnym matowym kolorze.