Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Przesuwne drzwi ze szkła

Przesuwne drzwi ze szkła

Szklane na wymiar

Przesuwne drzwi ze szkła

Drzwi szklane w systemie przesuwnym to bardzo atrakcyjna wizualnie i praktyczna aranżacja przestrzeni mieszkalnej czy biurowej. Drzwi mogą być w systemie przesuwnym naściennym lub wewnątrzściennym czyli chowanym w ścianę. Systemy przesuwne do drzwi szklanych dobierane są w zależności od wagi tafli szklanej:
  • dla drzwi szklanych niewielkich do 50 kg wystarczy system przesuwny Agile 50. To subtelny system z małą nie rzucającą się w oczy szyną o wysokości 49 mm i wózkami jezdnymi ukrytymi we wnętrzu szyny.
  • do szklanych drzwi do 100 kg nowoczesny , wykonany ze stali nierdzewnej system przesuwny Manet, system całkowicie widoczny na okrągłej szynie estetyczne rolki jezdne.
  • do dużych drzwi szklanych zalecany jest system przesuwny Agile 150. Mocna szyna i odpowiednie wózki jezdne pozwalają bez trudu operować pojedynczym skrzydłem szklanym o wadze nawet do 150 kg i wysokości szyny 63 mm.
Wymienione systemy przesuwne do drzwi szklanych mogą być montowane do ściany, sufitu lub do ściany szklanej. Szyny systemów przesuwnych można zabudować ale można także z powodzeniem pozostawić widoczne same w sobie stanowią efekt wizualny. Do przesuwu drzwi szklanych służy pochwyt (długość dowolna), uchwyt typu “muszelka” albo gałka. Dobór odpowiedniego systemu przesuwnego gwarantuje bezpieczne, długotrwałe i bezszelestne użytkowanie drzwi szklanych.