Wykonujemy i montujemy okna i drzwi * Nasze produkty są solidne, ładne i przystępne cenowo

TEL: +48605997221

Wiosenna konserwacja drzwi zewnętrznych

Wiosenna konserwacja drzwi zewnętrznych

wejściowe drzwi do domu z drewna z poziomymi przeszkleniami
Blog

Wiosenna konserwacja drzwi zewnętrznych

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynamy porządki. Zajmujemy się ogrodem, trzepiemy dywany, myjemy okna… Ale bywa, że w tym ferworze prac zapominamy o jednej ważnej rzeczy. Drzwi zewnętrzne przez całą zimę narażone były na trudne warunki atmosferyczne – warto poświęcić trochę czasu zatroszczeniu się o to, by także one na wiosnę prezentowały się świetnie.

Zewnętrzne drzwi wejściowe przez całą zimę przechodzą ciężki okres. Trudne warunki pogodowe – śnieg, mróz, wiatr czy deszcz – wpływają niekorzystnie nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na działanie. Wiosenne mycie oraz konserwacja, niezależnie czy są to zewnętrzne drzwi na wymiar czy drzwi o wymiarach standardowych, poprawi ich stan i pozytywnie wpłynie na trwałość.

Jak przygotować się do konserwacji drzwi?

Konserwację należy przeprowadzać, gdy na zewnątrz panuje już dodatnia temperatura – zbyt niska może spowodować zniszczenia.

• Krok pierwszy to umycie drzwi delikatnym środkiem czyszczącym i miękką ściereczką. Przy myciu drzwi elementy ze stali ( ramki inox, wstawki, pochwyty, szyldy) należy umyć i wypolerować. Na rynku są dostępne specjalne środki dedykowane do mycia stali ale nie są konieczne.
• Kolejnym krokiem jest sprawdzenie okuć – wielokrotne otwieranie i zamykanie sprawia, że elementy się zużywają, należy więc sprawdzić, w jakim są stanie, wymienić zniszczone części oraz dokręcić poluzowane.
• Następnie należy dokładnie umyć uszczelki. Warto przy okazji sprawdzić, czy nadal są elastyczne. Na koniec można nasmarować je wazeliną techniczną.
• Ostatni krok to sprawdzenie szczelności. Jeśli drzwi są nie szczelne należy wyregulować zawiasy.

Wiosna to dobry czas na zamówienie nowych drzwi. Potrzebujesz zmiany i szukasz profesjonalnej firmy w Gdyni i okolicach? Zapraszamy – działamy na terenie Trójmiasta i okolic.